Упростите выражение

- 2 (5 х - 3 у) + 3 (4 х-2 у)

+3
Ответы (2)
  1. 3 февраля, 18:55
    0
    -10x+6y+12x-6y=2x (+6 и - 6 = 0)
  2. 3 февраля, 19:36
    0
    - 2 (5 х - 3 у) + 3 (4 х-2 у) = - 10 х+6 у+12 х-6 у=2 х