Вычислите log3 1/81+log4 1/16+log2 1/8

+3
Ответы (1)
  1. 20 декабря, 05:25
    0
    Log₃ 1/81 + log₄ 1/16 + log₂ 1/8 = - 4 - 2 - 3 = - 9