11y - ((9y-5) - (6y+3)) = 8

+1
Ответы (1)
  1. 26 августа, 13:32
    0
    11 у - (9 у-5-6 у-3) = 11 у-3 у+8=8 у+8

    8 у+8=8

    8 у=0

    у=0

    Ответ: у=0