1/3/4x-3/7/11y+2/1/4x-5/4/11y

+4
Ответы (2)
  1. 25 августа, 18:39
    0
    1) 1 3/4 х+2 1/4 х=3 4/4 х=4 х

    2) 3 7/11 у + 5 4/11 у=8 11/11 у = 9 у

    1 3/4 х+3 7/11 у+2 1/4 х-5 4/11 у=4 х-9 у
  2. 25 августа, 20:39
    0
    7x/4 - 40y/11 + 9x/4 - 59y/11 = 16x/4 - 99y/11 = 4x - 9y