Упростите выражение:

1) - 0,6 а*0,75 с * (-х)

2) - 2,4 х * (-5/6 у)

3) 4 * (1,25 х-0,9 у) - 3 х+4,6 у

+4
Ответы (1)
  1. 24 мая, 02:05
    0
    1) - 0,6 а * 0,75 с * (-х) = (0,6 * 0,75) асх = 0,45 асх (-) * (-) = (+)

    2) - 2,4 * (-5/6 у) = (2,4 * 5 : 6) у = 2 у (-) * (-) = (+)

    3) = 4 * 1,25 х - 4 * 0,9 у - 3 х + 4,6 у = 5 х - 3,6 у - 3 х + 4,6 у = (5 х - 3 х) + (4,6 у - 3,6 у) = 2 х + у