Решите уравнение 4/9*х+1/3*х=6.3

+3
Ответы (1)
  1. 18 февраля, 14:01
    0
    Х (4/9+1/3) = 6.3 х (4/9+3/9) = 6.3 х•7/9=6 3/10 х•7/9=78/60 х=78/60:7/9 дальше не помню