Вычислите 1/2 * 5/6; 4*5/9; 1 1/3 * 2 1/4; 2 1/2 * 2/5; 8/9*3/5; 4/9 * 2/3;

+3
Ответы (1)
  1. 4 июля, 15:45
    0
    1/2 * 5/6 = 5/12

    4/3 * 9/4 = 3

    5/2 * 2/5 = 1

    8/9 * 3/5 = 8/15

    4/9 * 2/3 = 8/27