Х-3 11/20/2 3/4 при х = 5 2/5

+1
Ответы (1)
  1. 28 января, 03:57
    +1
    х-3 11/20:2 3/4 при х = 5 2/5

    5 2/5 - 3 11/20 : 2 3/4 = 5 2/5 - 1 16/55 = 4 6/55