Упростите выражения:

1) - 4,2x * (-6y) = ? 2) 8m+5p-13m-p=?

3) k - (17-k) + (-k+30) = ?

4) - 6 (4+a) + 8 (a-6) = ?

+2
Ответы (1)
  1. 8 февраля, 01:48
    0
    -4.2x * (-6y) = 25.2xy

    8m + 5p - 13m - p = - 5m + 4p

    k - (17 - k) + (-k + 30) = k - 17 + k - k + 30 = k + 13

    -6 * (4 + a) + 8 * (a-6) = - 24 - 6a + 8a - 48 = - 72 + 2a