Решите уравнение 1-4*=2 (*+2) + (4*-1) * 3

+2
Ответы (1)
  1. 22 апреля, 18:37
    0
    Вместо икс пишу "а"

    1-4 а=2 а+4+12 а-3

    1-4 а=12 а-1

    -4 а-12 а = - 1-1

    -16 а = - 2

    а=8

    Ответ: а=8