20*40*20+132-876+1978=

+3
Ответы (2)
  1. 10 июня, 11:27
    0
    20*40=800 800*20=16000 16000+132=16132 16132-876=15256 15256+1978=17234
  2. 10 июня, 12:24
    0
    Ответ: 17.240

    1) 20*40=800 2) 800*20=16.000 3) 16.000+138=16.138 4) 16.132-876=15.262 5) 15.262+1.978=17.240