Увеличьте число 18 на 45%; 130%

+4
Ответы (1)
  1. 16 октября, 02:18
    0
    18-100℅

    х-45

    810=100 х

    х=810/100

    х=8,1

    18+8,1=26,1

    18-100℅

    х-30%

    540=100 х

    х=540/100

    x=5,4

    18+18+5,4=41,4