5 3/7 * 14/19-3 5/8 : 7,25+8,4 вычислите

+4
Ответы (1)
  1. 1 мая, 06:01
    0
    5 3/7 * 14/19 - 3 5/8 : 7,25 + 8,4 = 38/7 * 14/19 - 29/8 : 7 1/4 + 8,4 = 4 - 29/8 * 4 / 29 + 8,4 = 4 - 1/2 + 8,4 = 7/2 + 8 4/10 = 35/10 + 84/10 = 119/10 = 11,9