286567:563 * (13860+2170-15430) : 25-1510

+3
Ответы (1)
  1. 16 июля, 16:51
    0
    286567:563 * (13860+2170-15430) / 25-1510=10 706

    1) 13 860+2170=16 030

    2) 16 030-15 430=600

    3) 286 567:563=509

    4) 509*600=305 400

    5) 305 400 : 25=12 216

    6) 12 216-1 510=10 706