Маляр за 6 ч работы может покрасить 24 м2 стены, а его ученик - 18 м2. Какую площадь они могут покрасить за 8 ч, работая вмести?

+3
Ответы (1)
  1. 18 июля, 00:14
    0
    24:6=4 кв. м за час красит маляр

    18:6=3 кв. м за час красит ученик

    3*8=24 кв. м красит за 6 ч ученик

    4*8=32 кв. м красит за 6 ч маляр

    24+32=56 кв. м покрасят оба