Решите уравнение:

а. 15x+12=9+3x

б. 7-15y=1+9y

в. 8+16x=5-2 (x-3)

г. 28-19y=34+5 (8-y).

+4
Ответы (1)
  1. 29 мая, 16:30
    0
    А) 15 х+12=9+3 х

    15 х-3 х=-12+9

    12 х=-3

    х=-0,25

    б) 7-15 у=1+9 у

    7-1=15 у+9 у

    6=24 у

    у=4

    в) 8+16 х=5-2 (х-3)

    8+16 х=5-2 х-6

    8-5+6=-16 х-2 х

    8=-18 у

    у=-2,25