200:2 * (540+460) : 10 = 200:2*540+460:10 = 200:2 * (540+460:10) = 1200-200:40*5*5 = 1200-200: (40*5) * 5 = (1200-200:40) * 5*5=

+1
Ответы (1)
  1. 14 августа, 02:49
    0
    200:2 * (540+460) : 10=200:2*1000:10=10000

    200:2*540+460:10=100*540+46=54046

    200:2 * (540+460:10) = 200:2*586=58600

    1200-200:40*5*5=1200-5*5*5=1075

    1200-200: (40*5) * 5=1200-200:200*5=1195

    (1200-200:40) * 5*5=1195*5*5=29875