Помогите решить:

54 х+36 х-х=178

28 у-18 у+5 у+15=75

+3
Ответы (2)
  1. 5 января, 07:27
    0
    90 х-х=178 89 х=178 Х=178:89 х=2 10 у+5 у+15=75 15 у=75-15 У=60:15 У=4
  2. 5 января, 07:59
    0
    89x=178

    x=178:89

    x=2

    15y=60

    y=60:15

    y=4