1.8 (5,9-2 целых11/20) + (1/2+0,28) : 0,13

+5
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 05:59
    0
    1,8 * (5,9 - 2 11/20) + (1/2 + 0,28) : 0,13 = 12,03

    1) 59/10 - 51/20 = 118/20 - 51/20 = 67/20 = 3 7/20 = 3,35

    2) 1,8 * 3,35 = 6,03

    3) 1/2 + 0,28 = 0,5 + 0,28 = 0,78

    4) 0,78 : 0,13 = 6

    5) 6,03 + 6 = 12,03