11/12-1/20-1/30

2/3-5/24-3/10

4/5-4/45-7/25

+5
Ответы (1)
  1. 30 мая, 05:55
    0
    11/12-1/20-1/30=5/6

    1) 11/12-1/20=220/240-12/240=208/240

    2) 208/240-1/30=208/240-8/240=200/240=5/6

    2/3-5/24-3/10=38/240

    1) 2/3-5/24=16/24-5/24=11/24

    2) 11/24-3/10=110/240-72/240=38/240

    4/5-4/45-7/25=97/225

    1) 4/5-4/45=36/45-4/45=32/45

    2) 32/45-7/25=160/225-63/225=97/225