Уравнение

14 (2 у-3) - 5 (у+4) = 2 (3 у+5) + 5 у

+3
Ответы (2)
  1. 17 октября, 11:32
    0
    14 (2 у-3) - 5 (у+4) = 2 (3 у+5) + 5 у

    28 у-42-5 у+20=6 у+10+5 у

    28 у-5 у-6 у+5 у=42+20+10

    12 у=2

    у=6

    Ответ 6
  2. 17 октября, 11:44
    0
    14 (2 у-3) - 5 (у+4) = 2 (3 у+5) + 5 у

    14*2y=28y

    14*-3=-42

    -5*y=-5y

    -5*4=-20

    2*3y=6y

    2*5=10

    28y-5y-6y-5y=42+20+10

    17y=72

    y=72/17