Найдите значение суммы: (-1/6) + 1=. 5/12 + (1/12) =. 7/15 + (-11/15) =. 5/16 + (1/6) =

+5
Ответы (1)
  1. 19 июля, 15:16
    0
    (-1/6) + 1=5/6

    5/12 + (1/12) = 6/12=1/2

    7/15 + (-11/15) = - 4/15

    5/16 + (1/6) = 8/16=1/2