Найдите значение суммы: 2) - 72+3 5/8 + (-0,75), 4) - 83,4 + (-19 2/3) + (-4/15)

+3
Ответы (1)
  1. 5 июля, 17:11
    0
    2) - 72+3 5/8 + (-0,75) = - (72+0,75=72,75) = 72,75+3 5/8 = (72,75 - 3 5/8) = - 72 75/100-3 5/8) = - (72 3/4-3 5/8 = - 69 5/8) = - 69 5/8