Решите уравнение.

а) 15x - 8x = 21

б) 2x + 4x = 30

в) 4y + 2y - y = 20

г) 7y + y - 2y = 24

+3
Ответы (1)
  1. 21 декабря, 22:27
    0
    А) 15 х-8 х=21

    7 х=21

    х=21:7

    х=3

    б) 2 х+4 х=30

    6 х=30

    х=30:6

    х=5

    в) 4 у+2 у-у=20

    5 у=20

    у=20:5

    у=4

    г) 7 у+у-2 у=24

    6 у=24

    у=24:6

    у=4