Log3?=0.; log7 7.; log1/3?=-4.; log1/4 16.; log10 0.01.

+1
Ответы (1)
  1. 19 мая, 18:55
    0
    1) 3^0=1

    ?=1

    2) 7^x=7

    X=1

    3) 1/3^ (-4) = 81

    4) 1/4^X=16

    X=-4

    5) 10^x=0,01

    X=-2