3 (log10^2-log10^24) / (log10^3+log10^27)

+2
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 19:08
    0
    Equations: 2 log 106 - 1/3 log 10 27 = log 10x log 10 x + log 10 (x + 21) = 2

    log 4 x + log 4 9 = log 4 27

    log 2 3 x + log 2 5 = log 2 30

    log 7 24 - log 7 (x + 5) = log 7 8