4 (15x+8) + 3 (6x-5) при x равен 4

+5
Ответы (2)
  1. 3 августа, 07:10
    0
    4 (15*4+8) + 3 (6*4-5) = 4*68+3*19=272+57=329
  2. 3 августа, 09:18
    0
    4 (15x+8) + 3 (6x-5) =

    60 х+32+18 х-15=

    60 х+18 х+32-15=

    78 х+17.

    Если х=4 тогда 78 х+17 = 78*4+17=329.

    Ответ: 329.