Розвязати вирази (a+7) - (b+2)

(a+3) - (b-1)

(a-5) - (b-2)

+4
Ответы (2)
  1. 27 марта, 22:55
    0
    (a+7) - (b+2) = а+7-b-2=a-b+5

    (a+3) - (b-1) = a+3-b+1=a-b+4

    (a-5) - (b-2) = a-5-b+2=a-b-3
  2. 27 марта, 22:57
    0
    =а+7-б-2=а-б+5

    =а+3-б-1=а-б+2

    =а-5-б+2=а-б-3