Решите уровнение:

1) 19*X=95

2) X*22=132

3) 38*X-16X=1474

4) У+27*У=952

5) X:25=16

6) 324:X=27

+5
Ответы (2)
  1. 24 апреля, 06:13
    0
    Х=95/19

    х=5

    х=132/22

    х=6

    (38-16) х=1474

    22 х=1474 х=1474/22 х=67

    у+27*у=28 у=952 у=952/28 у=34

    х=16*25 х=400

    х=324/27 х=12
  2. 24 апреля, 06:48
    0
    Х = 95/19 = 5

    х=132/22 = 6

    38 х-16 х = 1474

    22 х=1474

    х=67

    28 у=952

    у=34

    х=16*25=400

    х=324/27=12