27/34 * (5-2 целых4/5*1 целую1/9

+4
Ответы (1)
  1. 16 мая, 19:23
    0
    27/34 • (5 - 2 4/5 • 1 1/9) = 27/34 • 5 - 14/5 • 10/9) = 27/34 • (5 - 140/45) = 27/34 • (5 - 28/9) 27/34 • (45/9 - 28/9) = 27/34 • 17/9 = 3/2