4 (7-5x) - (12-20x)

2 (3x-y) - (5x-2y)

6 (x+2y) - 3 (2x+y)

5 (4x+y) - 2 (x-y)

+4
Ответы (1)
  1. 3 октября, 15:36
    0
    4 (7-5) - (12-20 х) = 28-20 х-12+20=16

    2 (3 х-у) - (5 х-2 у) = 6 х-2 у-5 х+2 у=х

    6 (х+2 у) - 3 (2 х+у) = 6 х+12 у-6 х-3 у=9

    5 (4 х+у) - 2 (х-у) = 20 х+5 у-2 х+2 у=18 х+10 у