Вычеслитри одиннадцатых каждой из даных велечин.

534622 дм. 277211 кг. 612337 л.

+3
Ответы (1)
  1. 5 февраля, 11:32
    0
    534622 : 11 * 3 = 48602 * 3 = 145806 дм = 14 км 580 м 6 дм

    277211 : 11 * 3 = 25201 * 3 = 75603 кг = 75 т 6 ц 3 кг

    612337 : 11 * 3 = 55667 * 3 = 167001 л = 167 ... 1 л