Упростите выражение.

1). 2 (x+3) + 5 (x+1)

2). 9 (7+y) + 8 (6+y)

3). 4 (3x+23) + 7 (6+5x)

4). 12 (9+8y) + 3 (11+6y)

+1
Ответы (1)
  1. 1 ноября, 06:47
    0
    2 х+6+5 х+5=10 х+11

    63+9 у+48+8 у=111+17 у

    12 х+92+42+35 х=47 х+134

    108+96 у+33+18 у=141+114 у