У магазин завезли 1750 календарив у пачках. Перекидни календари були у 6 пачках, по 50 у кожний.

9/10 решти становили видривни календари. Скильки видривних календарив завезли в магазин?

+5
Ответы (1)
  1. 31 марта, 04:18
    0
    50*6=300 (к.)

    1750-300=1450 (к.)

    1450/10*9=1305 (к.)