У магазын завезлы 1750 календарив у пачкпх. Пепекидни календари булы у 6 пачках, 50 у кожнийю. 9-10 решты становылы видривни календари. Скилькы видрывных календарив завезлы в магазын.

+4
Ответы (1)
  1. 21 ноября, 09:42
    0
    6*50=300 перекидных календарей,

    1750-300=1450,

    1450*9/10=1305 отрывных календарей