Дано m = (Lj) = 28 г+H2O V (H2) = ?

+5
Ответы (1)
  1. 5 июля, 07:51
    0
    2Li + 2H2O = 2LiOH + H2

    n (Li) = 28/7=4 моль

    n (H2) = 4/2 = 2

    v (H2) = 2*22.4=44.8