K--> K2O--> KOH-->KCl-->Cl2-->Hcl-->H2O

+4
Ответы (1)
  1. 27 августа, 06:24
    0
    K + O2 = K2O

    K2O + 2NaOH = 2KOH + Na2O

    KOH + HCl = KCl + H2O

    KCl + NaClO4 + H2O = Cl2 + K + NaCl + H2O

    Cl2 + H2 = HCl

    2HCl + NaOH = H2O + NaCl