Закончите реакции

Na+H2O

NaOH+Cu (No3)

K2O+N2O5

NaCl+Fe (OH) 3

CuCl2+NaOh

+3
Ответы (1)
  1. 2 сентября, 21:45
    0
    2Na+2H2O+2NaOH+H2

    2NaOH+Cu (NO3) = 2NaNO3+Cu (OH) 2↓

    K2O+N2O5=2KNO3

    3NaCl+Fe (OH) 3=3NaOH+FeCl3

    CuCl2+2NaOH=Cu (OH) 2↓+2NaCl