Дано:m - (H2O) = 492

m (CuSO4) = 8 г

найти W (CuSO4)

+2
Ответы (1)
  1. 14 апреля, 13:29
    0
    1. w (CuSO4) = m (CuSO4) / m (p-pa) 2. m (p-pa) = 8 + 492 = 500 г 3. w = 8 / 500 = 0.016 или 1,6 %