Na - Na20 - NaOH - Na3PO4 - Na2SO4 - Na2CO3 - CO2 - H2CO3

+5
Ответы (1)
  1. 21 ноября, 08:00
    0
    4Na + O2 = 2Na2O

    Na2O + H2O = 2NaOH

    3NaOH + H3PO4 = Na3PO4 + 3H2O

    2Na3PO4 + 3MgSO4 = Mg3 (PO4) 2 + 3 Na2SO4

    Na2SO4 + CO2 + H2O = Na2CO3 + H2SO4

    Na2CO3 = CO2 + Na2O

    CO2 + H2O = H2CO3