Na-> NaOH-> Na2CO3-> NaCl-> AgCl

+1
Ответы (2)
  1. 17 января, 13:14
    0
    1.2Na+2H2O=2NaOH+H2 2.2NaOH+CO2=Na2CO3+H2O 3. Na2CO3+CaCl2=2NaCl+CaCO3 4. NaCl+AgF=AgCl+NaF.
  2. 17 января, 14:08
    0
    2Na + O2 = Na2O

    Na2O + H2O = 2NaOH

    2NaOH + CaCO3 = Na2CO3 + Ca (OH) 2

    Na2CO3 + 2HCl = 2NaCl + H2CO3

    NaCl + AgNO3 = AgCl + NaNO3