C2h6+Cl2 (свет) = X+NaOH=X + CuO (t) = X+H2 = X

+3
Ответы (1)
  1. 23 февраля, 13:16
    0
    C2H6+Cl2 (свет) = >C2H5CL+HCL

    C2H5CL+NaOH водн=>C2H5OH+NaCL

    C2H5OH+CuO t=>Cu+H2O+CH3-C (H) = O

    CH3-C (H) = O + H2 условие Ni=>CH3CH2OH