уравните реакцию CuSO4--> Cu (OH) 2---> CuCl2 CuSO4---> H2O--->Cu (OH) 2+H2SO4 Cu (OH) 2+HCl---> CuCl2+H2O

+2
Ответы (2)
  1. 15 сентября, 19:30
    0
    CuSO4 + 2NaOH=>Cu (OH) 2 + Na2SO4

    Cu (OH) 2 + 2HCl = CuCl2 + 2H2O

    ---

    ---

    2H2O+CuSO4=Cu (OH) 2+H2SO4
  2. 15 сентября, 20:25
    0
    СuSO4+2NaOH=CU (OH) 2+Na2SO4

    Cu (OH) 2+2HCL=CuCL2+2H2O

    CuCl2+H2SO4=CuSo4+2HCl

    C+2H2S=CO2+2So2+2H2O