Mg+HCl=

Zn+HCl=

CuO2+H2SO4=

NaOH+H2SO4=

BaCl2+H2SO4=

Na2CO3+HCl=

+5
Ответы (1)
  1. 26 января, 06:13
    0
    1) Mg+HCl=MgCl2+H2 (газ)

    2) Zn+HCl=ZnCl2+H2 (газ)

    3) Cu2o+H2SO4=CuSO4+Cu (осадок) + H2O

    4) NaOH+H2SO4=Na2SO4+H2O

    5) BaCl2+H2SO4=BaSO4 (осадок) + 2HCl

    6) Na2CO3+HCl=2NaCl+CO2 (газ) + H2O