Осуществите превращение Cl2-HCl-CaCl-HCl-AgCl

+2
Ответы (1)
  1. 21 марта, 03:55
    0
    Cl2 + H2 = 2HCl

    2HCl + CaI2 = CaCl2 + 2HI

    CaCl2 + H2CO3 = CaCO3↓ + 2HCl

    HCl + AgNO3 = AgCl + HNO3