M (сахара) = 22 г m (H2O) = 18 г (сахара) - ?

+2
Ответы (1)
  1. 17 ноября, 16:24
    0
    M (раствора) = 22 + 18 = 40 г

    w% (сахара) = 22 : 40 * 100 % = 55 %