CuCl2 + H2s =

Na2CO3 + HCl =

ZnCl2 + NaOH =

+3
Ответы (2)
  1. 19 июня, 10:03
    0
    CuCl2+H2S=CuS (осадок) + 2HCl

    Na2CO3+2HCl=2NaCl+H2O+CO2

    ZnCl2+2NaOH=2NaCl+Zn (OH) 2 - осадок
  2. 19 июня, 11:51
    0
    H2S+CuCL2 = 2HCl+CuS

    Na2CO3 + 2HCL=H2CO3 + 2NaCl

    ZnCl2 + 2NaOH = Zn (OH) 2↓ + 2NaCl