Дано: Гранит колонна

v=6 м^2

s=1,5 м^2

Найти p-?

+1
Ответы (1)
  1. 24 февраля, 20:00
    0
    P=F/s = mg/s = pVg/s = 2600 кг/м³*6 м³*10 Н/кг/1,5 м² = 104000 Н/м² = 104*10³ Па = 104 кПА