Дано:F=10 см=0,1 м

d=12 см=0,12 м

f-?

+4
Ответы (1)
  1. 28 июня, 19:16
    0
    1/F=1/d+1/f

    10=8,3 + 1/f

    1/f=1,7

    f=0,59