Решите уранвение! (2-x) (3-x) = (x+2) (x-5)

+2
Ответы (2)
  1. 10 июля, 16:18
    0
    (2-x) (3-x) = (x+2) (x-5)

    6-2 х-3 х+х^2=x^2-5x+2x-10

    -2x-3x+x^2-x^2+5x-2x=-10-6

    -4x+2x=-16

    -2x=-16

    2x=16

    x=16/2

    x=8
  2. 10 июля, 16:57
    0
    (2-x) (3-x) = (x+2) (x-5)

    раскроем скобки

    6-2 х-3 х+х2=х2-5 х+2 х-10

    получим

    16-2 х=0

    -2 х=-16

    х=8